Już w piątek, 26 czerwca, odbędzie się wernisaż wystawy kolekcjonerskiej pt. „PASJA – PRZYRODA – ŁOWIECTWO”. Wydarzenie zorganizowane przez Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego będzie miało miejsce o godzinie 16:00 w Galerii Białej im. Maryli Ptak MOK „Centrum” w Zawierciu. Tematyka wystawy prowokuje do głębszej refleksji nad historią i rolą łowiectwa w kulturze oraz w życiu społeczności od czasów prehistorycznych.
Wystawa ma na celu ukazanie ewolucji kultury łowieckiej, która nie ogranicza się jedynie do tradycyjnych praktyk związanych z polowaniem. Zamiast tego, prezentuje szerszy kontekst, w którym mieszczą się wartości ekologiczne oraz szacunek dla przyrody i zwierzyny. Treści i tematy związane z łowiectwem były obecne w sztuce oraz literaturze przez tysiące lat, co będzie podkreślone na ekspozycji.
Koło Łowieckie „Diana”, działające na terenie Jury, symbolizuje połączenie tradycji łowieckich z dbałością o środowisko. Patronka myśliwych, Diana, wskazuje na związek pomiędzy łowiectwem a opieką nad zwierzętami. Wystawa stanowi więc doskonałą okazję do przyjrzenia się współczesnemu podejściu do kultury łowieckiej oraz jej wartościom, które mogą zainspirować do zrozumienia roli człowieka w przyrodzie. Zachęcamy mieszkańców Zawiercia do odwiedzenia wystawy i odkrycia jej bogactwa.”
Źródło: MOK Zawiercie
Oceń: Wystawa „PASJA – PRZYRODA – ŁOWIECTWO” w Zawierciu
Zobacz Także

